Digitalna transformacija je (slično kao i oblak) mnogo brže postala marketinški slogan nego svakodnevna stvarnost. Međutim, informaciona tehnologija je danas svuda pronašla svoje mesto, od frizerskih salona do benzinskih pumpi, a njena digitalna rešenja postaju neophodna za konkurentnost na tržištu i lakši rad korisnika.
Globalno prisustvo kompanije Noventiq dokaz je njene jedinstvenosti i upućenosti u najbolje industrijske prakse, što joj omogućava da stečeno iskustvo primeni na svakom tržištu i njegove pogodnosti približi i korisnicima iz Srbije. Naš globalni uspeh predstavlja prednost i kad je reč o izboru dobavljača, jer je naša kompanija u mogućnosti da se opredeli za najbolja rešenja i isporuči ih svojim korisnicima.
Nekoliko primera iz našeg portfolija:
Izuzetan napredak poslednjih godina postignut je u oblasti mašinskog vida i kamera, zbog čega sada možemo da odgovorimo i na najsloženija pitanja. Sada nam je izazov da utvrdimo kako da dobijene informacije ugradimo u poslovne procese. U saradnji sa drugim nezavisnim proizvođačima softvera, kompanija Noventiq pravi sisteme koji, na primer, proveravaju da li radnici nose zaštitnu opremu pre nego što uđu na gradilište, sisteme koji u tržnim centrima prikazuju oglase za procenjeni pol ili uzrast posetilaca, ili čak one koji mogu da proveravaju kvalitet novih proizvoda.
Kompanija sada nudi razvojna rešenja za istočnoevropsko tržište pomoću kojih će digitalna transformacija olakšati čekanje u redovima. Usluga dostupna na pametnim telefonima omogućava izdavanje karata za čekanje u redu, zbog čega se poboljšava iskustvo korisnika, a investiranje u infrastrukturu objekta postaje nepotrebno.
Regionalna razvojna rešenja obuhvataju i pametna polja za pretragu u veb-prodavnicama, što virtuelnim korisnicima olakšava pronalaženje, a operatoru veb-lokacije obezbeđuje obiman skup podataka. Prediktivna funkcija za upis pomaže korisnicima da pronađu baš onaj proizvod koji su tražili, a ako on u tom trenutku nije dostupan, nudi se njegov najbolji ekvivalent.
Problem rada i kontrole sistema informacionih tehnologija još uvek nije u potpunosti rešen: razlike između projektovane i stvarne arhitekture postaju očigledne tek kada dođe do greške. Rešenja nove generacije mogu sada da pomognu i u ovakvim slučajevima – na primer, obezbeđuju detaljniji uvid u mrežni saobraćaj, virtuelno okruženje i rad aktivnih aplikacija, pri čemu koriste podatke sa nekoliko hiljada virtuelnih senzora.